Dekoratif Boya Uygulama Teknikleri

 

Yaşam alanlarınızda farklı bir tasarım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız dekoratif boya uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Son kat iç cephe boya türlerinden biri olan dekoratif boya ile birlikte evinize harika bir doku kazandırabilirsiniz.  

  • Dekoratif boya uygulamasında ilk adımında uygun rulo ile ilk kat uygulanır.
  • Zemini tamamen kapatacak kadar boya kullanmaya özen gösterilmelidir.
  • Zemin kuruduktan sonra sünger yardımıyla desen vermeye başlıyoruz.
  • Süngerde fazla veya az boya olmamasına dikkat ederek dekoratif boyamızı tamamlıyoruz.

Dekoratif Boya Uygulama Teknikleri;

Süngerleme: Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır denildiğinde ilk akla gelen süngerleme belki de öğrenmesi en kolay dekoratif tekniktir. Evinizin tüm alanlarında uygulayabilirsiniz, süngerleme tekniği duvarlarınıza boyut, renk ve doku eklemektir.

Renk Yıkama: Bir başka dekoratif boya uygulama teknikleri Renk yıkama ya da “kırık yüzey” tekniği, otantik eski dünya cazibesini herhangi bir odaya getirerek zamanla yıpranmış gibi hissetmenizi sağlar. Uygulaması oldukça basit bir tekniktir. Kontrastlı bir taban rengi üzerinde ince, şeffaf bir sır uygulayın ve yumuşak, yumuşak bir doku oluşturmak için tüylü fırça darbeleri kullanın. Mutfak, oturması odası gibi alanlara uygulayabilirsiniz.

Rag Rolling: Rag rollong dekoratif boya uygulama teknikleri ile eski deri ya da paçavra yuvarlama ile yıpranmış sıvada zengin görünüm elde edebilirsiniz. Sadece bir yandan bükülmüş ya da buruşturulmuş bir bez kullanın ve benekli bir etki yaratmak için boyayı düzensiz bir şekilde çekip çıkarın. İster ince, ister cesur veya dramatik bir şey istiyorsanız, herhangi bir odada deneyebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda dekoratif bir görünüm oluştururken dekoratif boyamaya özel aparatlar ile uygulama gerçekleştirebilir aynı zaman kağıdı, bezi veya poşeti buruşturarak da daha basit araçlar yardımıyla da dekoratif uygulama yapabilirsiniz.

TOP