İtalyan Boya Modelleri

 

 

Popüler dekorasyon kültürünün en önemli araçlarından biri olan İtalyan  boya desen ve çeşit örnekleri ile talepkar olan hedef kitlenin boya ve uygulama seçiminde kolaylık sağlamaktadır. Marko Polo, Cadora, Stucco, Venezia, Velature,  Klasik İtalyan boya modelleri en çok örneklendirilen çalışmalardır.

 İtalyan boya modellerinden Marko polo fırçalanmış metal efektiyle parlak duvarlar oluşturma amaçlı klas bir boyadır. Farklı altın, gümüş, bakır ve bronz tonları ve sayısız uygulama efektleri, modern ve fütüristik tasarımlı alanları özelleştirmek için önerilen uygun dekoratif çözümleri sahneye koyar. İtalyan boya modellerinden Cadoro (efektli simli) çok fonksiyonel olarak kullanılan modellerdendir. Türkiye de ise sedefli veya sedef görünümlü boya olarak bilinir. Son yılların modası olan İtalyan Boya (stucco) diğer adıyla Venedik sıvası evinizin boyanması için en ideal tercihlerden biridir.

İtalyan boya yaptırılacak alanın, profesyonel bir ekip yada İtalyan boya ustası nezaretinde  seçimin yapılması tavsiye edilir. Mekanın genişliği, yüksekliği, renk yoğunluğu boya çalışmasının  dekorunu ve işçiliğini etkileyecektir. Kullanılacak boya malzemelerinde Çin menşeili ürünlerden uzak durulmalı mümkünse avrupa menşeili kalite yada yeterlilik belgesine sahip olan malzemeler tercih edilmelidir. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

TOP