Epoksi Pvc Kaplama Çeşitleri

 

Son yıllarda PVC zemin kaplama malzemeleri başta hastaneler olmak üzere muhtelif devlet kurumlarınca kullanılmaya başlandı. PVC zemin kaplama malzemeleri özellikle hijyenik ürünler olduklarından, bu tip mekanlarda tercih edilirken daha sonraları taş, granit ve buna benzer zemin kaplamaları kadar dayanıklı olduğu da iyice gözlenerek ve denenerek hemen hemen tüm devlet kurumlarında kullanılmaya başlandı. Pvc Zemin kaplamanın çok tercih edilmesi nedeni ile bir çok çeşidi vardır. Bunlardan birkaçını örnek olarak vereceğiz.

1- Karo pvc kaplama; alerji yapmaz, doğa dostudur. Toz ve bakterilere yerleşme imkanı tanımaz. %100 hijyen sağlar. Şık ve hesaplıdır, kolay temizlenir, leke tutmaz. Karo şeklinde plakalar halinde hızlı ve kolay döşenir, yıpranmaya ve ışığa karşı dirençlidir. Derz dolgusu veya kaynak kordonu kullanarak dekorasyonunuza uygun renk seçenekleri ile farklı mekanlar yaratabilirsiniz.

2- Heterojen pvc vinil zemin kaplama; özel ve patentli bir imalat süreci ile üretilirler. Tüm ürünler bakım maliyetini oldukça azaltan PUR (Poliüretan emdirme) takviyelidir. Sınırsız tasarım imkanı sağlayan oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur.

3- Linolyum Pvc kaplama; yaşadığımız mekanlarda , estetik, bütünlük ve malzemenin fonksiyonelliğini bir arada sunabilen PVC ve Linolyum Zemin Kaplamalarının pek çok avantajı vardır ve çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmalara dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz. Zengin renk ve model seçimine sahiptir, uygulaması kolay ve hızlı, temizliği pratik ve ekonomiktir. Çevrecidir, yeniden işlenebilir ve yeni zemin kaplamalarının üretiminde kullanılabilir.

TOP