Epoksi Ara Kat Kaplama

 

Epoksi ara kat film tabaka kalınlığı istenilen zeminlerde kullanılır. Epoksi ara kat genellikle endüstriyel epoksi kaplamalarda ihtiyaç duyulan bir kaplamadır. Epoksi ara kat Zeminin sürtünme ve aşınmaya karşı mukavemetini artırarak, lamine eder. Epoksi ara kat Üzerine gelecek son kat uygulamanın zemine daha düzgün uygulanmasını ve yapışmasını sağlar. Ara kat epoksi zemin kaplama self Leveling tekniği ve multi Layer sisteminin bir parçasıdır. Sanayi tipi uygulamalarda ve orta ölçekli kaplamalarda zemin beton plağının segragosyonlu olduğu yerlerde, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu durumlarda alt yapı oluşturmak amacı ile kullandığımız sistemdir. Ara kat epoxy kaplama Astar sonrası bir veya daha çok katmanlı uygulamalarımız mevcuttur. Ara kat uygulama sebebimiz sadece zemindeki segregasyonları tesviye etmek değil aynı zamanda üzerine uygulamasını yapacağımız son kat epoksi kaplama uygulamasının alt yapısını oluşturmaktır.

Teras Epoksi Zemin Kaplama

 

Teras epoksi kaplama masa,sandalye ve yaya trafiğinin yoğun olduğu teraslarda kullanılır. Teras epoksi kaplama yekpare bir ürün olduğundan su yalıtımı yapar. Aynı zamanda sağlam bir kaplama malzemesi olduğundan ötürü yıpranma,deforme yapmaz uzun ömürlüdür. Teras epoksi kaplama Terasa görsel açıdan estetik katar. Renk seçenekleri sınırsız olup, istenirse şeffaf olarak ta uygulanabilir. Temizlenmesi kolay ve pratiktir. Teras epoksi kaplama su yalıtımı (su izolasyonu) ve terasların estetik görünmesini sağlamak amacı ile yapılan açık alan orta sınıf epoksi kaplama çeşididir.

Epoksi Hastane Zemin Kaplama

 

Hastane epoksi kaplama hijyen ve steril bir ortam sağladığından dolayı hastane, ameliyathane, yenidoğan ünitesi, laboratuar, klinik, poliklinik, emar görüntüleme merkezi gibi sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda kullanılır. Hastane epoksi kaplama antibakteriyal bir üründür. Ayrıca derz ve ek yeri yoktur Hastane epoksi kaplama camsı yüzey oluşturur. Mikrob üremesi ve barınması mümkün değildir. Hastane epoksi kaplamanın Kullanıldığı ortamda havada toz uçuşmaları görülmez. Hastane epoksi kaplamanın temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur.

Hijyen Epoksi Kaplama

 

Hijyen epoksi kaplama temizliğin ön plana çıktığı alanlarda kullanılan epoksi kaplama çeşididir. Genellikle ana okullarda,kreşlerde, hastanelerde,ofislerde,konutlarda,gıda üretim tesislerinde,mandıralarda kullanılır. Hijyen epoksi kaplama Araç trafiğine uygun değildir. Hijyen epoksi kaplamanın Derz ve ek yeri yoktur. Mikrop barındırmaz ve üremesine engel olur, temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur. Hijyen epoksi zemin kaplama hastaneler, laboratuar, gıda üretim tesisleri, mandıralar, gıda entegre tesisleri, ilaç fabrikaları, kreşler, anaokulları gibi insan sağlığını direkt etkileyecek ve hijyen olması gereken tüm sektörlerin zeminlerinde kullanılması gereken kaplamadır. Hijyen epoksi kaplama hastane ve gıda epoksi kaplama türleri ile benzer veya aynı teknikle sürme, (coating) self leveling,( mala ile) mortar, (dökme) uygulandığı gibi zemin beton plağının yapısına göre püskürtme olarak ta uygulanabilmektedir.

Epoksi Son Kat Kaplama

 

Epoksi son kat kaplama alt yapısı bitmiş astar ve ara kat uygulaması tamamlanmış zeminlere uygulanan final katı uygulamasıdır. Epoksi son kat kaplama kullanılacak amaca göre değişkenlik gösterir. Kaymazlık istenilen alanlarda portakal kabuğu desenli finaller yapılır. Camsı parlak veya camsı mat zemin elde etmek mümkündür.dekoratif amaçlı son kat epoksi kaplama finalleri de uygulama çeşitleri arasındadır. Epoksi son kat zemin kaplamanın temizlenmesi kolay olup, her rengi mevcuttur. Epoksi son kat kaplama zemin betonunun konumu doğrultusunda her türlü alt yapısı bitirilmiş final katı olarak planlanmış son kat kaplamadır. 

TOP